39 tydzień ciąży

Co dzieje się wewnątrz Twojego ciała w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twoje dziecko?

Ciąża trwa już ok.
273 DNI
Do rozwiązania zostało ok.
7 DNI

Zarówno długość, jak i ciężar ciała Twojego dziecka w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży niewiele się zmieniły od ostatniego tygodnia, ale jego mózg wciąż się rozwija. Będzie się rozwijać w takim samym tempie przez pierwsze trzy lata jego życia.

wiek: 39 tydzień
wymiary
długość: 50 cm
waga: 3440 g

Skóra twojego maleństwa jest już jaśniejsza, ponieważ grubsza warstwa tłuszczu została zgromadzona ponad naczyniami krwionośnymi.

 

O czym powinnaś pamiętać w tym tygodniu ciąży?

Wiedząc, że w każdej chwili możesz zacząć rodzić, powinnaś uważnie obserwować symptomy akcji porodowej. Do najczęstszych należą: regularne skurcze, odejście wód płodowych, biegunka lub mdłości, wybuchy energii, utrata czopu śluzowego (czyli grubego czopu śluzu, który powstrzymuje bakterie przed przedostawaniem się do macicy), krwawy wysięk lub wydzielina zabarwiona różową lub brązową krwią, co oznacza, że szyjka rozwiera się i pękają naczynia krwionośne szyjki. Poród może zacząć się za dzień lub dwa.


39 tydzień ciąży

Kwas foliowy FOLIK Mama Drugi, Trzeci Trymestr i Laktacja

Pamiętaj, by kontynuować przyjmowanie kwasu foliowego.

FOLIK Mama Drugi, Trzeci Trymestr i Laktacja to suplement diety dla kobiet w drugim i trzecim trymestrze ciąży (od 14. do 40. tygodnia ciąży) i w okresie karmienia piersią, zawierający składniki, które trudno uzupełnić za pomocą codziennej diety.

JESTEŚ W CIĄŻY? Zapisz się do newslettera.

Będziemy informować Cię o najważniejszych momentach
w każdym tygodniu ciąży, aby Twój maluszek rósł zdrowo.