29 tydzień ciąży

Co dzieje się wewnątrz Twojego ciała w dwudziestym dziewiątym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twoje dziecko?

Ciąża trwa już ok.
203 DNI
Do rozwiązania zostało ok.
77 DNI

Pomarszczona skóra Twojego dziecka w 29. tygodniu ciąży wygładza się, dzięki zwiększającej się warstwie tłuszczu pod jej powierzchnią. Już teraz będziesz czuła szturchnięcia i kuksańce zadawane łokciami i kolanami dziecka, które jest coraz silniejsze i reaguje na różnego rodzaju bodźce – ruchy, dźwięki, światło.

 

Wiek: 29 Tygodni
Wymiary
Długość: 37 mm
Waga: 1350 g

Czego możesz się spodziewać w tym tygodniu ciąży?

Żylaki - przyczyną ich powstawania jest skłonność indywidualna, ucisk na główne naczynia krwionośne w miednicy. Unikaj długotrwałego stania, gdy siedzisz, nie zakładaj nogi na nogę, nie siedź długo w jednej pozycji; jeżeli odpoczywasz, układaj nogi wyżej niż miednicę, regularnie ćwicz.


29 tydzień ciąży

O czym powinnaś pamiętać?

Twoje dziecko rośnie i rozwija się teraz bardzo intensywnie, dlatego ważne jest, abyś przyjmowała dużo składników odżywczych i jak najczęściej odpoczywała. Upewnij się, że otrzymujesz odpowiednią ilość białka, witaminy C, kwasu foliowego, żelaza i wapnia. Zapobiegaj zaparciom i hemoroidom, jedz produkty zawierające błonnik: owoce, warzywa, płatki śniadaniowe, pieczywo z pełnego ziarna, śliwki suszone i otręby.