19 tydzień ciąży

Co dzieje się wewnątrz Twojego ciała w dziewiętnastym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twoje dziecko?

Ciąża trwa już ok.
133 DNI
Do rozwiązania zostało ok.
147 DNI

W dziewiętnastym tygodniu ciąży nogi i ręce Twojego dziecka mają już właściwe proporcje, neurony łączą mózg i mięśnie, chrząstka w całym ciele zamienia się w kości.

Pokrywająca ciało tłusta maź składa się z meszku płodowego, tłuszczu produkowanego przez gruczoły dziecka oraz obumarłych komórek skóry. Maź chroni wrażliwą skórę dziecka przed działaniem wód płodowych.

Czego możesz się spodziewać w tym tygodniu ciąży?

Wiek
17 Tygodni

Wymiary
Długość: 15 cm
Waga: 200 g
  • kurczów nóg, ta częsta dolegliwość jest spowodowana zmianą postawy, co z kolei wpływa na napięcie mięśni łydek oraz zwiększonym zapotrzebowaniem na składniki mineralne u dziecka. Najczęściej pomaga na te dolegliwości odpowiednia gimnastyka oraz zażywanie preparatów przepisanych przez lekarza,

  • krwawienia z dziąseł podczas mycia zębów. Jest to związane z rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz zwiększoną ich kruchością. Zmień szczoteczkę na bardziej miękką, używaj płynów do płukania ust, odwiedź stomatologa, zęby szczotkuj dłużej, ale bardziej ostrożnie.
Kwas foliowy FOLIK Mama Drugi, Trzeci Trymestr i Laktacja

Pamiętaj, by kontynuować przyjmowanie kwasu foliowego.

FOLIK Mama Drugi, Trzeci Trymestr i Laktacja to suplement diety dla kobiet w drugim i trzecim trymestrze ciąży (od 14. do 40. tygodnia ciąży) i w okresie karmienia piersią, zawierający składniki, które trudno uzupełnić za pomocą codziennej diety.

JESTEŚ W CIĄŻY? Zapisz się do newslettera.

Będziemy informować Cię o najważniejszych momentach
w każdym tygodniu ciąży, aby Twój maluszek rósł zdrowo.